Search

Patlama Yapan E-Ticaret Dünyası ve Siz

Updated: Sep 14, 2020

Şu kesinlikle çok açık, yüksek hızlı internetin daha ulaşılabilir olmasıyla global ekonomideki dengeler de değişmeye başladı. Bu günlerde kendi ülkenizde bulamadığınız bir ürünü başka bir ülkeden getirtebilmek artık bir lüks değil, bir gerçek. İnternetin en büyük getirilerinden biri dünyanın kocaman bir köye dönüşmesi ve bunun da büyük bir parçası da e-ticaret. Rüzgarın yönünün değiştiği bu zamanlarda tüm işyerleri e-ticarete atılımı bir olgunlaşma dönemi olarak görmeli ve bu rüzgara hazırlıkla kapılmalılar.

E-Ticaretin Gelişimi ve Getirileri


Çoğu ekonomiste göre e-ticaretin geleceği oldukça parlak. Bu alan gün geçtikçe değişiyor ve evrim geçiriyor, asla yerinde saymıyor. Global perakende pazarının 2023’e kadar 30 trilyon dolar civarına ulaşması bekleniyor. E-ticaret, işyerlerinin finansal getirisini arttırmakla birlikte birçok başka kolaylık da sağlamakta. Bu kolaylıklardan biri daha fazla müşteri bilgisine ulaşarak tekrarlayan satışların artmasını sağlaması. Sunulan çeşitli kişiselleştirilmiş ürünler ve daha doğrudan müşteri hizmetleri sayesinde müşterilerin tekrar sizi seçmeleri için etkilemek kanıtlanmış yöntemlerden biri. E-ticaretin yapısı gereği sağladığı otomasyon, elle yapılan ve tekrarlı işlemlerden kurtulmaya ve genel verimi arttırmak için iyi bir yöntem. Bu kadar hızlı gelişen ve oldukça karlı bir yatırım olacak bu alanda bir noktada e-ticaret dünyasına atılma planları yapmak kesinlikle gerekecektir.

Takımınızı Büyütün


Her iş büyümesinde olduğu gibi e-ticarete atılımda da başta belli kaynakların ayrılması ve yeniden yapılandırma gerekir. Neyse ki bu tuğla ve harçtan yapılan fiziksel dükkan kurmaktan çok daha kolay ve çok daha verimli bir süreçtir. Tıpkı fiziksel bir dükkan açmak istediğinizde gerekli personele iş verdiğiniz gibi burada da online dükkanınızı kurmak için personele ihtiyacınız vardır, ancak en önemlisi bu dükkanın devamlılığını sağlayacak doğru personele sahip olmaktır. Bu, bir işyeri sahibi için çok can alıcı bir noktadır çünkü kârlı bir işletme ancak doğru bir takımla başarıya ulaşır.


İşe alım yapmak bir işyeri sahibi için her zaman çok kolay bir süreç değildir, özellikle de işletmeleri açılımdaysa. Bir e-ticaret takımı üyelerinin bazı özelliklere sahip olması gereklidir ki işletmenin devamlılığı sağlansın. Bunlardan ilki personelinizin sizin vizyonunuza sahip olmasıdır. Bu zaten her personelde olması gereken bir özellik gibi görünebilir ancak e-ticaret işletmeniz ancak takımınız da sizin kadar adanmışsa gelişecektir. Bu tür bir takımda olması gereken personelin özelliklerinden biri de sorumluluk duygusudur, bu sayede müşterilerinize yeni kimliğinizi en iyi şekilde tanıtırlar. Öğrenmeye yatkın ve istekli olmak, açık görüşlülük ve benzeri özellikler de bir e-ticaret personelinde olması gereken özelliklerdir çünkü bu sektör çok hızlı gelişmekte ve dönüşmekte. Yeni teknolojileri ve detayları çözebilmek gelişen bir işletme için oldukça yararlı olacaktır. Yaratıcılık ve gözlem yeteneklerine sahip takım oyuncuları da bu gelişme oldukça katkı sağlarlar. Tıpkı fiziksel bir işletmede dirsek dirseğe çalışan takımlarda olduğu gibi yakın ve iyi bir takım sizin e-ticaret yolunuzu ferahlatacaktır.


Eğer bu gelişen ve değişen dünyada kendinize bir yer edinmek, yeni ve heycanlı atılımlar yapmak istiyorsanız elbette dışarıdan bir danışmanlık şirketine de başvurabilirsiniz. Bizimki gibi şirketler sizin e-ticaret rotanızı çizmenize ve doğru personelle bir araya gelmenize yardımcı olarak gelişiminize katkıda bulunmak için var. Bu sizin zamanınız ve enerjinize değecek bir yatırım olacaktır. Eğer önerileriniz ve sorularınız olursa biz hep burdayız, bize her zaman ulaşabilirsiniz!

9 views0 comments
  • LinkedIn
  • Instagram
  • Facebook
  • YouTube

Yesawork.com, Yesa Danışmanlık Eğitim ve Ticaret A.Ş.'ye ait bir sitedir. Yesa Danışmanlık Eğitim ve Ticaret A.Ş., 4904 sayılı Türkiye İş Kurumu Kanununun 19. maddesi gereği, iş arayanlardan hiçbir ücret ve menfaat talep etmeyen bir kurum olup, Türkiye İş Kurumu İstanbul İl Müdürlüğü'ne bağlı olarak 13.08.2020 tarihli, 1178 numaralı izin belgesi ile faaliyet göstermektedir.. İstanbul Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü: 0212 249 29 87 İstanbul Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü Başakşehir Hizmet Merkezi : 0212 407 07 98 

Yesa Danismanlik Egitim ve Ticaret A.S. is the Recruitment office with license number 1178 dated 13/08/2020 under the supervision of İşkur. Turkey Business Council No. 4904 in accordance with the law, is prohibited fees from job seekers.  Yesa Danışmanlık Ticaret A.Ş.  Tasocagi Yolu Cad. 19/1 A Gunesli, Bagcilar-İstanbul, Gunesli VD 9500770833

©2020 by Yesa. All rights reserved.