Search

İşe Alım Danışmanlık Şirketleri İle Çalışmanız İçin Üç Neden


En iyi personeli işe alma süreci gelişen şirketler için oldukça karmaşık bir süreç olabilir. İlk bakışta iş ilanları açmak ve buna başvuran en iyi elemanları işe almak yeterli gibi görünebilir. Ancak şu var ki, pazar işe alımı bekleyen potansiyel elemanlara doygun ve siz iyi bir şirket olarak sadece en iyileri firmanızda tutmak istiyorsunuz. Bu zorlu yolda size yardım edecek bir rehberin olması oldukça mantıklı değil mi? Şirket dışı bir işe alım danışmanlık şirketi size ihtiyacınız olan rehberliği yapabilir. Bu özellikle e-ticaret, uluslararası ticaret ve satış/pazarlama nişleri için fazlasıyla geçerli bir önerme. Bu yazıda niçin bir işe alım danışmanlık şirketiyle çalışmanız gerektiğini irdeleyeceğiz.


Onların bilgisi sizin kazancınız.

Bu neden bir işe alım danışmanlık şirketi ile çalışmanız gerektiğinin en açık sebebi. Peki bu şirketler size bilgi olarak ne kazandırıyorlar?

Öncelikle, onlar özellikle yerel iş gücünü ve iş arayanlar havuzunu herkesten çok daha iyi tanıyorlar. Sürekli işe başvuran potansiyel elemanlarla görüştükleri için onları nasıl tartmaları gerektiğini çok iyi biliyorlar ve onların sizin için doğru eleman olup olmadıklarını hızlıca anlayabiliyorlar. Sonuçta son söz yine sizin ancak danışmanlık şirketinin bilgilendirmeleri kesinlikle değerli olacaktır.

Diğer bir husus da şu, özellikle -ticaret, uluslararası ticaret ve satış/pazarlama nişleri hakkında bilgi birikimi olan işe alım danışmanlık şirketleri bu konulardaki işe alım sürecinde daha hassas davranacaktır çünkü onlar zaten bu nişlerin ne gerektirdiğini derinlemesine bilirler. Bu nişler sürekli gelişim ve büyüme içerisinde. İyi bir işe alım danışmanlık şirketi size sadece en iyi potansiyel elemanları sunmakla kalmayıp bu nişlerdeki geleceğinizde daha verimli olmanızı sağlarlar.

Şüphesiz, verimliliğinizi arttıracaklardır.

İşe alım sürecinizi bir danışmanlık şirketiyle yürütmeye karar verdiğinizde sürecin verimliliği bir iç işe alım sürecinden çok daha yüksek olacaktır. Her şeyden önce profesyonel duruşunuz güçlenecek ve bu sayede en iyi elemanların başvurmasına yardımcı olacaksınız.


İkinci olarak işe alım için verdiğiniz ilanlar çok daha iyi bir şekilde pazarlanacaktır. Sizin artık bu süreçte iş ilanlarını organize etmekle vakit harcamanıza gerek kalmayacak, çünkü danışmanlık şirketi zaten bu süreci yönetiyor olacak. Aynısı işe alım sürecindeki mülakatlar içinde de geçerli. En sonunda en iyi adaylar seçildiğinde yine aynı danışmanlık şirketi size maaş ayarlaması ve piyasa hakkında da rehberlik edecektir.

Günün sonunda siz sadece son sözü söyleyeceksiniz. Aradığınız verimlilik tam olarak bu şekilde olmalı.

Eğer temeliniz sağlamsa gelişmeye devam edersiniz.

Buraya kadar size bir işe alım danışmanlık şirketi ile çalışmanın kısa vadede yararlı olacağından bahsettik. Peki ya uzun vadede yararları olacak mı? Özellikle bahsettiğimiz nişler üzerine çalışıyorsanız kesinlikle olacağını söyleyebiliriz. En iyi seçilmiş yetenekleriniz size uzun vadede de kazanç sağlamaya devam edecektir çünkü biliyorsunuz ki bu yetenekler bu nişlerin getirilerine uyum sağlayabilecekler. Özellikle uluslararası ya da küresel açılım planlıyorsanız iyi oluşturduğunuz bu takım sizin uzun vadedeki en önemli kazançlarınızdan biri olacaktır.


Eğer bu tür bir hizmete ihtiyaç duyuyorsanız Yesawork e-ticaret, uluslararası ticaret ve satış/pazarlama nişlerinde birikimli ve uzmanlaşmış bir işe alım danışmanlık şirketidir. Bu konu hakkında daha fazla bilgi almak isterseniz bize her zaman ulaşabilirsiniz.


6 views0 comments
  • LinkedIn
  • Instagram
  • Facebook
  • YouTube

Yesawork.com, Yesa Danışmanlık Eğitim ve Ticaret A.Ş.'ye ait bir sitedir. Yesa Danışmanlık Eğitim ve Ticaret A.Ş., 4904 sayılı Türkiye İş Kurumu Kanununun 19. maddesi gereği, iş arayanlardan hiçbir ücret ve menfaat talep etmeyen bir kurum olup, Türkiye İş Kurumu İstanbul İl Müdürlüğü'ne bağlı olarak 13.08.2020 tarihli, 1178 numaralı izin belgesi ile faaliyet göstermektedir.. İstanbul Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü: 0212 249 29 87 İstanbul Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü Başakşehir Hizmet Merkezi : 0212 407 07 98 

Yesa Danismanlik Egitim ve Ticaret A.S. is the Recruitment office with license number 1178 dated 13/08/2020 under the supervision of İşkur. Turkey Business Council No. 4904 in accordance with the law, is prohibited fees from job seekers.  Yesa Danışmanlık Ticaret A.Ş.  Tasocagi Yolu Cad. 19/1 A Gunesli, Bagcilar-İstanbul, Gunesli VD 9500770833

©2020 by Yesa. All rights reserved.